gogoras...

Dijital Pazarlama

Gogoras her bir danışanını özel ve özgül olarak kavramaya çalışır. Bu yüzden ilkin temel stratejisini ve taktiğini, danışanının kurumsal oluşumuna, gelişimine ve dinamiklerine odaklar. Danışanını bir şirket kurmanın kolaylığı ile marka yaratmanın ve markayı sürdürülebilir bir gelişim içinde yaşatmanın zorluğu arasındaki gerilimden kurtarmak için uygun bir vasata yerleştirir. Böylece danışanını gerçekçi ve doğru çözümlerle başlangıç yapmaya teşvik eder. Yani bir marka yaratmanın ilk adımının potansiyellerin gerçekçi ve doğru şekilde aktüelleştirilmesinden geçtiğini, danışanı ile paylaşır. O halde Gogoras sadece danışanlarının karşısında bir şirket olarak değil, müşterek olarak vardır. Tam da bu yüzden Gogoras, sadece, müşterekliğini baştan kabul edecek danışanlarla birlikte marka oluşturmanın ve pazarda markanın vizyonunun ve misyonunun gerçekleştirilmesinin peşine düşer.

SEO (Search Engine Optimization)
SEO Nedir?

SEO’nun anlamı “arama motoru optimizasyonu”dur. web sitenizi google, yandex, bing gibi web arama motorlarında en iyi şekilde listelenmesini sağlamak için yapılan çalışmalardır. Digital pazarlama çalışmalarının en önemli kollarından biridir.

SEO neden gerekli?

SEO uzun vadede organik olarak size en fazla trafik ve ziyaretçi sayısı sağlayacak olan pazarlama uygulamasıdır. Bir web sitesini açıp herhangi bir SEO çalışması yapmazsanız sitenizin listelenmesi, tıklanma sayısı gibi kriterler düşük kalacaktır. Kullanıcıların internet üzerinde herhangi bir bilgiyi, ürün ya da hizmeti aramak için %87 oranında arama motorlarını kullandığı belirtilmektedir. Bu oranı düşünürsek web aramalarında üst sıralarda yer almanın ne kadar önemli olduğu anlaşılır. Gene yapılan çalışmalar gösteriyor ki, arama yapan kullanıcıların %60’dan fazlası arama sonuçlarının ilk 3 sonucuna bakıyor ve tıklıyor. Yani ilk sayfada gözükmek bile bazen yetersiz kalabiliyor. Bu durumda hedef her zaman ilk sayfanın ilk sıraları olmalı.

SEO çalışmasının faydaları nelerdir?

İyi bir SEO çalışması web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlar. Bu firmanıza prestij ve güven sağlar. Eğer e-ticaret yapıyorsanız prestij yanında fazladan ziyaretçi sayısı ve bu doğrultuda ciro getirecektir. SEO çalışması bittikten sonra siteniz uzun süreli olarak üst sıralarda gözükür. İstediğimiz anahtar kelimelerin aramalarında üst sıralarda olmanız ziyaretçilerin akılda kalmasını sağlar, sitenizin bilinirliğini arttırır. Paralı reklamlar yerine düşük bütçe ile üst sıralarda gözükmeniz çok daha ekonomiktir.


Gogoras; SEO analizi yapar. Web sitenizin panelini ve kod yapısını inceler. Yanlış ve eksikleri tespit eder ve size raporlar. Siteniz için uygun ve gerekli anahtar kelimeleri belirler. Bu kelimeleri SEO kriterlerine uygun bir şekilde siteye entegre eder. Backlink analizi yapar. Sitenize gelen iyi ve kötü linkleri tespit eder. Rekabet analizi yapıp raporlar. Web sitenize özel Google Search Console ve Google Analytics yazılımlarını kurar, yönetir.

SEM (Search Engine Marketing)

SEM, Türkçesi “Arama Motoru Pazarlaması” internet web sitelerinin, arama motoru sonuç sayfalarındaki listeleme sayısını arttırarak tanıtım yapan internet pazarlama yöntemine denilmektedir.

Google AdWords

Google AdWords google firmasının bir reklam servisidir. İnternet üzerinden satılmak istenen ürün veya hizmeti en hızlı ve pratik şekilde pazarlanmasını sağlar. Google Adwords iyi planlanmış bir reklam stratejisi ve doğru bütçeler ile firmanıza ait sitenizin trafiğini, ziyaretçi sayısını, gerçekleştirmek istediği amaçları geliştirir. Özellikle yeni açılan bir e-ticaret web sitesinin duyurulması için en güçlü pazarlama yöntemlerinden biridir. Doğru planlama ve yönetim ile belirlenecek anahtar kelimeler arama motorlarında web sitenizin üst sıralarda görünmesini sağlayacaktır.


Gogoras; SEM çalışması yapar. Sitenize Google Analytics kodlarını ekler ve tüm siteyi analiz edip raporlar. Düşük bütçeler ile en yüksek faydayı sağlar. Sizin için doğru reklam modelini belirler. En fazla geri dönüş alacağınız ve maddi fayda sağlayacak sistemi kurar. Reklam çalışması ile ilgili düzenli raporlar çıkartır değerlendirir ve sizlere sunar. Google Arama Reklamları, Ürün Listeleme Reklamları, Remarketing Kampanyaları, Mobil Reklamlar, Video Reklamlar gibi farklı türlerdeki dijital pazarlama uygulamaları için bizi tercih edebilirsiniz.

Sosyal medya yönetimi ve reklamcılığı
Sosyal medya takip ve yönetimi

Firmaların ve markalarının bütünleşik bir sosyal medya stratejisi planlaması, sosyal medya iletişimi kurması ve yönetmesi marka değeri açısından oldukça önemlidir. Sosyal medya stratejisi planlamasına uygun bir sosyal medya konumlanması elde etmek, bunu geliştirerek, sürdürmek oldukça incelik ve dikkat gerektiren bir iştir. Marka için sadece ürün veya hizmetleri tanıtmak yetmeyeceğinden kimi ekstra süreçler üretmek gerekir. Bu yüzden sosyal medya stratejine bağlı olarak kampanyalar, yarışmalar, anketler hazırlamak; aktif ve potansiyel takipçilerle gerçek zamanlı iletişim kurmak ve tüm ilgililerin birbirini anlayabildiği organik bağ kurmasını sağlamak oldukça önemlidir. Elbette bütün bunları sosyal medya yönetimi ile ilgili olarak düzenli aylık raporlara dönüştürmek ve düzenli toplantılarla geliştirmenin yollarını aramak gereklidir.

Sosyal medya içerik üretimi

Ürettilen sosyal medya içerikleri marka için kaliteli bir sosyal medya iletişimi altyapısı kurar. Markayı, ürün ve hizmetleri anlatan değerli ve sürekliliği olan içeriklerle temsil etmek, bunları özel gün ve kampanya mesajları ile yaygınlaştırmak, anketler ve öneriler ile markanın gelişimini takipçi katılımına açmak, daha fazla kullanıcının markayla organik bağ kurmasını sağlamak sosyal medya içerik üretiminin hedefidir. Bu noktada markayla ilişkilendirmek istenilen öncelikli hedef kitle ve bu kitlenin çeşitli ölçeklerde genişletilmesi dolayısıyla buna yönelik bir sosyal medya içeriği üretilmesi giderek daha da kritik hal almaya başlar. Yaratıcı ve dinamik içeriklerle; özellikle video tabanlı içerikler, fotoğraflar ve animasyonlar ile sosyal medyayı hareketlendirmek ve farkındalığı netleştirmek mümkündür.

Facebook Reklamları

Dünyada Facebook’a en çok üye olan ülkelerden biri Türkiye’dir ve Facebook büyük bir reklam potansiyeline sahiptir. Bu yüzden Facebook reklamlarını yönetmek özel bir strateji gerektirir. Doğru hedef kitleyi belirleyerek, ürün ve hizmet tanıtımları yapılması önemlidir. Sitede güçlü etkileşim için kimi kriterler hedef olarak öne çıkarılabilir. Bunlar yaş, cinsiyet, coğrafi durum, ilgi alanı, meslek gibi kişisel odaklar olabilir. Bu tip hedeflenmeler Facebook reklamlarının bütçelendirilmesini kolaylaştırır. Dolayısıyla Gogoras firmanıza ve markanıza hem hedefler için hem de bütçelendirme için optimum belirlemeleri olanaklı kılarak hizmet verir.

Instagram Reklamları

Türkiye’de, üye sayısı daha az olmasına rağmen Facebook’tan daha etkili kullanılan bir sosyal medya unsurudur Instagram. Facebook reklamlarındaki benzer süreçleri Instagram üzerinden de gerçekleştirmek mümkündür. İnternet sitesine tıklamalar, mobil uygulama yüklemeleri, video görüntülemeleri gibi farklı reklam türleri tercih edilbilir. Tüm Instagram reklamlarının sağ üstünde sponsorlu simgesi olur ve görselin altında eylem çağrısı düğmesi yer alır. Reklamınızın açıklaması, görselin ve eylem çağrısı düğmesinin altında görüntülenecektir. Cihaz ve demografi hedefleme, detaylı raporlama, yüksek dönüşüm oranı, konum ve kitle hedefleme, kampanya süresi ve bütçe belirleme gibi özellikler Instagram reklamlarının tercih edilmesine neden olmaktadır. Gogoras bütün bu süreçleri firmanız ve markanız adına yürütür ve ürünlerinizin değerlenmesini sağlar.

Markamız ve Kader Ortaklığımız İçin...