gogoras...

Kreatif Tasarım

Gogoras her bir danışanını özel ve özgül olarak kavramaya çalışır. Bu yüzden ilkin temel stratejisini ve taktiğini, danışanının kurumsal oluşumuna, gelişimine ve dinamiklerine odaklar. Danışanını bir şirket kurmanın kolaylığı ile marka yaratmanın ve markayı sürdürülebilir bir gelişim içinde yaşatmanın zorluğu arasındaki gerilimden kurtarmak için uygun bir vasata yerleştirir. Böylece danışanını gerçekçi ve doğru çözümlerle başlangıç yapmaya teşvik eder. Yani bir marka yaratmanın ilk adımının potansiyellerin gerçekçi ve doğru şekilde aktüelleştirilmesinden geçtiğini, danışanı ile paylaşır. O halde Gogoras sadece danışanlarının karşısında bir şirket olarak değil, müşterek olarak vardır. Tam da bu yüzden Gogoras, sadece, müşterekliğini baştan kabul edecek danışanlarla birlikte marka oluşturmanın ve pazarda markanın vizyonunun ve misyonunun gerçekleştirilmesinin peşine düşer.

Kurumsal ve görsel kimlik

Bir firma veya marka için kurumsal ve görsel kimlik algısının önemi çok büyüktür. Firma veya marka hakkında ne düşünüldüğü, ne söylendiği, ne algılandığı bu kimliğe bağlıdır. Kimlik ile firmanın ulaşmak istedikleri arasındaki doğrudan bağ, kimliğin kurumsallaşmasını sağlar. Çağdaş dünyamızda iletişimin ve teknolojinin hızına rağmen, kurumsallaşma firmanın veya markanın akılda kalıcılığı perçinler. Kimlik tasarımı görsel materyallerden oluşturulur. Belirli kurallar çerçevesinde düzenlenir. Bir firmanın kurumsal kimliği çeşitli görsel materyallerden oluşur. Bunlardan bazıları şöyle sıralanabilir:

• Logo (Firmanın veya markanın sembolü)
• Antetli grubu (Antetli kâğıt, kartvizit, zarflar)
• Pazarlama araçları (Katalog, broşürler, afiş ve dergiler)
• Web sitesi ve/veya E-ticaret sitesi
• Ürün ve ambalajlar
• Giyim tasarım (Çalışanların giydiği kıyafetler, şapka, tshirt)
• Tabela (İç mekân ve dış mekân görselleri)
• Diğer iletişim yolları (Ses, video, koku, his, vb.)
• Firmayı veya markayı temsil eden diğer ögeler (Flyer, insert, el ilanları)

Belirttiğimiz tüm bu materyaller kurumsal kimliği oluşturur ve bir bütün olarak firmayı, markayı temsil eder. Gogoras bir bütün olarak kurumsal ve görsel kimliği sizinle geliştirerek kurumsallaşmanın yollarını açar.

Logo ve Banner tasarımları

Logo marka konumlandırması açısından kurumsal logo oldukça önemlidir. Firmanızın veya markanızın hedef kitleler tarafından tanınmasını ve algısını sağlayan en önemli öğelerden biridir. Markanız için tasarlanan akılda kalıcı, sade ve şık bir logo ile firmanızın müşterileriyle olan iletişimi güçlenir. Logo kurumsal kimliği oluşturan farklı materyaller içerisinde olmazsa olmazlardan biridir.
Banner genelde web sitelerinin üst veya kenarlarında bulunan küçük reklam alanlarının genel adıdır. Bu alanlardaki banner dediğimiz görsellere tıklandığında reklamı yapılan web sitesine ziyaretçiyi yönlendirmektedir. Banner’lar hareketli ve sabit içerikli olabilir. Ne kadar ilgi çekici ve etkili olursa o kadar çok tıklanır ve yönlendirilen siteye daha çok kullanıcı çeker.
Gogoras olarak markanızın reklam hedeflerine uygun sabit veya hareketli banner ve Logo tasarımları yapmaktayız.

Grafik tasarım

Grafik tasarım firmanın veya markanın müşterilerine iletmek istediği mesajın görsel ve/veya yazılı olarak imlenmesidir. Kurumsal kimliğin parçası olan grafik tasarım çalışmaları, firmanın kurumsal çizgisini bozmayan, reklam stratejisine uygun, grafik ve tasarımsal olarak doğru kurgulanmış olmalıdır.
Gogoras tasarım sürecini karşılıklılık ilkesine bağlı olarak gerçekleştirir. Grafik tasarımın her aşaması firmanın ve markanın isteklerinin gerçekleştirilmesi hedefine uygun olarak Gogoras, fotoğraf veya video çekiminden telif haklarına, yaratıcı süreçlerden dijital karakterin oluşturulmasına, matbaadan teknik desteğe değin çok sayıda üretimin planlaması, somutlaştırılması, bütçelendirilmesi, yenilikçi bir değişimle güncellenmesine odaklanır.

Ürün ambalaj ve kampanya tasarım

Ambalaj ürünün tüketiciyle en doğrudan temas eden görselliğidir. Bu yüzden hedef kitlenin kolayca benimseyeceği farklılıklara ve farkındalıklara sahip olmalıdır. Ambalaj tasarımı ürünün tanıtımı kadar doğrudan etkileşim içerir. Firma veya marka iyi bir ambalaj tasarımı ile akılda kalır. Toplum tarafından benimsenir ve bilinen güçlü bir marka olur. Ambalaj tasarımı, birçok ürün için gerekli ve önemli bir ihtiyaçtır. Müşteriler bir ürün alırken ilk olarak ambalajına bakar ve çoğu zaman o an hissettiği algıya göre satın alıp almama kararı verirler. Bu nedenle ürünün ambalaj tasarımı satışı doğrudan etkir. Gogoras ürünlerinizin ambalajı için özel tasarımlar yapar. Renkleri doğru seçip, doğru kullanır. Görselliğin önemine dikkat eder ve ürünü tamamlayan bir tasarım olmasına önem gösterir.
Kampanya ürün veya hizmetin tanıtılması ve pazarlanması için, belirlenen hedef kitleye yönelik sanal ve gerçek ortamlarda gerçekleştirilen çalışmalardan biridir. Kampanya ciddi bir hazırlık gerektirir. Kampanya öncesi bir takım analizler yapılır, hedefler belirlenir. Doğru bir metin, yeterli içerik, uygun bir görsel kampanyayı başarıya yönlendirir. Gogoras kampanya tasarımlarında doğru taslak, metin, uygun içerik ve görseller hazırlamak konusunda titiz ve uzman ekibimiz ile hizmetinizdedir.

Katalog, dergi, broşür, afiş tasarımları

Katalog, ürünlerin detaylı bir şekilde tanıtılmasını sağlayan basılı yayındır. Birkaç sayfalık küçük kataloglardan, yüzlerce sayfaya kadar çıkabilen kataloglar firmanın tüm ürün ve hizmetlerini içerebilir. Katalog tasarımı, kullanılacak kâğıdın cinsi, baskı kalitesi kataloğun amacına ulaşması için önemli etkenlerdir.
Dergi, bülten, gazete gibi belirli dönemlerde yayınlanan veya süresiz olan yayınların tasarımını kurumsal kimliğe uygun olarak gerçekleştirmek önemlidir. Basılı yayınların farklı formatlarda tasarımı hazırlanabilir. Periyodik olarak bu yayınlarda ürünler tanıtabilir, firmayla ilgili gelişmeler hedef kitleye ulaştırılabilir. Bülten, dergi, gazete gibi yayınlar firmaların bekleme salonları, dinlenme mekanları gibi alanlarda kullanılabilir. Firma hakkında bilgi vermek veya tanıtımlar için tercih edilebilir.
Broşür günlük yaşantımızın her alanında, her an karşılaşılan en popüler reklam tanıtım ürünlerinden biridir. Broşürlerle farklı yerlerde; okunan gazetelerin arasında, toplu ulaşım araçlarında, restoran ve kafelerde karşılaşılabilinir. Amacına en basit ulaşan reklam türünün başında gelir. Tasarımı, kağıt cinsi, baskı kalitesi bir broşürün amacına ulaşması için önemli etkenlerdir.
Afiş bir markanın, firmanın ürün veya hizmetin tanıtımı için caddelerde, açık alanlarda, alışveriş merkezleri gibi ortak alanlarda yer alan dış mekan reklam araçlarının en başında gelir. Pek çok kişinin kolaylıkla ve sıkça görebileceği yerlere asılmış resimli duyuru aracı olarak önemi büyüktür.
Gogoras firmanıza, markanıza ait hizmet ürünlerin fotoğraf çekimlerini yapar. Kurumsal kimliğinize uygun şekilde katalog, dergi, broşür, afiş gibi çeşitli görsellerin tasarımını yapar. Sizlere en kaliteli ve uygun seçenekleri sunar.

Markamız ve Kader Ortaklığımız İçin...